Český západ, o.p.s.

5.12.2016

Slavíme 15. narozeniny. Český západ oslaví 18. prosince 2016 již 15. výročí svého založení. Nadělili jsme si proto nové slavnostní logo, které nám bude po celý rok tuto událost připomínat. Dovolte, abychom Vám ho představili.

 

 

>>>
21.11.2016

Advent se blíží. Proto budeme ve středu 23.11. na Nové Farmě a ve čtvrtek 24.11. v Dobré Vodě tvořit adventní věnce, aby se o víkendu mohly rozzářit první svíčky.

>>>
15.11.2016

V sobotu 12.11. jsme v Národní potravinové sbírce nasbírali od štědrých dárců v Globusu v Karlových Varech 1300 kg potravin. Většinou se jednalo o trvanlivé potraviny, nejvíce těstoviny, rýži, mouku, konzervované výrobky, ale také dětskou výživu a hygienické pomůcky. Zapojil se tým Českého západu a někteří spříznění dobrovolníci. Poděkování patří všem zúčastněným za jejich čas, dobrou náladu a velké nasazení pomoci dobré věci! Všechny potraviny jsou nyní uskladněny v Potravinové bance, odkud budou postupně pod přísnými pravidly rozdělovány těm nejpotřebnějším. Český západ o.p.s. spolupracuje s Potravinovou bankou od letošního roku, ale do sbírky jsme se zapojili již poněkolikáté. Letos však poprvé v rolik koordinátora jednoho velkého sběrného místa. Zde se můžete podívat na několik fotografií z akce: https://www.facebook.com/Ceskyzapad/posts/10154140090781247

>>>
Český západ » BUŤI

BUŤI - Dobrý obchod Českého západu

 

UPOZORNĚNÍ:

Všem našim zákazníkům oznamujeme, že náš obchod ukončil 31. července 2012 svůj provoz. Více o důvodech se můžete dočíst v tiskové zprávě. Prosím, poznamenejte si důležité adresy, na kterých nás můžete najít po uzavření obchodu:

 

Historie obchodu BUŤI

Myšlenku vzniku dobročinného obchodu přinesl do sdružení Martin Marek, který působil v Českém západu jako fundraiser. Na podzim roku 2008 podnikl spolu s Michaelou Novákovou,  kolegyní zodpovědnou v první fázi za vznik obchodu, pracovní cestu do Velké Británie. Zde společně sbírali informace o fungování dobročinných obchodů (tzv. charity shops) nutné pro sepsání projektu Mít činnost ve svých rukou, jehož cílem bylo získání finančních prostředků pro vznik obchodu. Projekt nakonec podpořila významně Nadace ČEZ a Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a tak BUŤI - Dobrý obchod Českého západu mohl začít vznikat. Na jeho zařízování a přípravě na otevření se během léta 2009 podíleli zvláště jeho koordinátoři Martin Marek a Iva Pšeničková, ostatní pracovníci Českého západu, členové romské komunity v Dobré Vodě u Toužimi a dobrovolníci. Obchod byl otevřen od 15. září 2009 do 31. 7. 2012, kdy svoji činnost ukončil.

  

Tiskové zprávy a články

Reportáže

Obchod BUŤI podpořili

Obchod Buťi (v rámci projektu Mít činnost ve svých rukou) vznikl za přispění Nadace ČEZ, Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, Konta Bariéry a dalších dárců. Grafický styl obchodu vytvořil Atelier Pelc. Děkujeme.

Nadace ČEZ  Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové  Nadace charty 77


BUŤI - Dobrý obchod Českého západu na Facebooku

 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje