Český západ, o.p.s.

25.10.2016

Naše Zpráva o činnosti za rok 2015 je na světě již od června. Pokud se chcete dočíst více o naši činnosti v loňském roce, naleznete ji zde.

 

>>>
25.10.2016

V sobotu 12. listopadu 2016 budeme koordinovat Národní potravinovou sbírku v Globusu v Karlových Varech (Obchodní 30), a to od 8 hod do 20 hod. Přijďte nakoupit a darujte potraviny, které pomohou těm, co to nejvíce potřebují. Budeme se na Vás těšit. V Českém západě jsme začali zajišťovat distribuci potravin z potravinové banky, do které darované potraviny putují, celkem nedávno. Předtím bylo pro nás velmi obtížné pomoci lidem, kteří se octnou opravdu na úplném dně a nezbývají jim prostředky na to základní - potraviny pro ně a jejich děti, kojenecké výživy, základní hygienické pomůcky, trvanlivé potraviny atd.). V současné době jsme mohli pomoci již 12 rodinám. I proto se již poněkollikáte zapojujeme do této výjimečné akce, v letošním roce již v pozici koordinátora. Více na: potravinypomahaji.cz/www.facebook.com/events/1097481920366987/

 

>>>
12.9.2016

 

>>>
Český západ » BUŤI

BUŤI - Dobrý obchod Českého západu

 

UPOZORNĚNÍ:

Všem našim zákazníkům oznamujeme, že náš obchod ukončil 31. července 2012 svůj provoz. Více o důvodech se můžete dočíst v tiskové zprávě. Prosím, poznamenejte si důležité adresy, na kterých nás můžete najít po uzavření obchodu:

 

Historie obchodu BUŤI

Myšlenku vzniku dobročinného obchodu přinesl do sdružení Martin Marek, který působil v Českém západu jako fundraiser. Na podzim roku 2008 podnikl spolu s Michaelou Novákovou,  kolegyní zodpovědnou v první fázi za vznik obchodu, pracovní cestu do Velké Británie. Zde společně sbírali informace o fungování dobročinných obchodů (tzv. charity shops) nutné pro sepsání projektu Mít činnost ve svých rukou, jehož cílem bylo získání finančních prostředků pro vznik obchodu. Projekt nakonec podpořila významně Nadace ČEZ a Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a tak BUŤI - Dobrý obchod Českého západu mohl začít vznikat. Na jeho zařízování a přípravě na otevření se během léta 2009 podíleli zvláště jeho koordinátoři Martin Marek a Iva Pšeničková, ostatní pracovníci Českého západu, členové romské komunity v Dobré Vodě u Toužimi a dobrovolníci. Obchod byl otevřen od 15. září 2009 do 31. 7. 2012, kdy svoji činnost ukončil.

  

Tiskové zprávy a články

Reportáže

Obchod BUŤI podpořili

Obchod Buťi (v rámci projektu Mít činnost ve svých rukou) vznikl za přispění Nadace ČEZ, Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, Konta Bariéry a dalších dárců. Grafický styl obchodu vytvořil Atelier Pelc. Děkujeme.

Nadace ČEZ  Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové  Nadace charty 77


BUŤI - Dobrý obchod Českého západu na Facebooku

 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje