Český západ, o.p.s.

27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
13.3.2017

Od ledna 2017 realizujeme nový projekt Cesta k rovnocennému vzdělávání podpořený Nadací Albatros. Jeho cílem je podpořit děti, žijící v sociálně vyloučených lokalitách, v jejich předškolní přípravě, ale také pro ně zajistit individuální podporu a odbornou pomoc tam, kde je to potřeba. Součástí projektu budou i volnočasové aktivity pro tuto skupinu dětí. Novinkou v naší činnosti bude například zprostředkování pravidelné hipoterapie pro čtyři vytipované děti. Více o projektu....

 

>>>
2.3.2017

Představujeme Vám rozhovor s naší ředitelkou Petrou Vodenkovou, který vznikl v rámci letního pobytu - kurzistů - romských novinářů, u nás v Českém západě. Více

>>>
Český západ » Činnost » Projekty ukončené » Návrat do práce - návrat do společnosti 2

Návrat do práce - návrat do společnosti 2

Back To the Work - Back To the Society 2


Projekt CZ.1.04/3.3.05/96.00300 je realizován od 1. 4. 2013 do 31. 3. 2015

Anotace projektu:

Projekt svým obsahem navazuje na ukončený projekt Návrat do práce - návrat do společnosti. V jedné rovině bude přenášet již odzkoušenou popřípadě inovovanou dobrou praxi prvního projektu do nových sociálně vyloučených romských lokalit na Tepelsku a Toužimsku. V druhé rovině projekt přímo naváže na předchozí projekt a umožní zájemcům účastnit se motivačních a aktivizačních kurzů, rekvalifikací či získat podporované pracovní místo.

Obyvatelům vyloučených lokalit jako je Služetín, Poutnov, Horní Poutnov, Bezděkov, Mrázov, Pěkovice a novým zájemcům z Dobré Vody či Nové Farmy bude projekt nabízet tyto aktivity: 

  • zavedení šicí dílny v Teplé
  • pracovní poradenství
  • motivační a aktivizační kurzy
  • rekvalifikační kurzy
  • praxe
  • místa na zkoušku
  • podporovaná pracovní místa v oboru šička, truhlář, uklízečka a pomocný technický pracovník

Výše podpory: 5 836 444 Kč

Fotografie: Rekvalifikační kurz truhlář - nábytkář

Aktuality

Tiskové zprávy: 

Projekt Návrat do práce - návrat do společnosti 2 podpořil Evropský sociální fond, Evropská unie, Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost. Podporujeme vaši budoucnost - www.esfcr.cz.

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje