Český západ, o.p.s.

27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
13.3.2017

Od ledna 2017 realizujeme nový projekt Cesta k rovnocennému vzdělávání podpořený Nadací Albatros. Jeho cílem je podpořit děti, žijící v sociálně vyloučených lokalitách, v jejich předškolní přípravě, ale také pro ně zajistit individuální podporu a odbornou pomoc tam, kde je to potřeba. Součástí projektu budou i volnočasové aktivity pro tuto skupinu dětí. Novinkou v naší činnosti bude například zprostředkování pravidelné hipoterapie pro čtyři vytipované děti. Více o projektu....

 

>>>
2.3.2017

Představujeme Vám rozhovor s naší ředitelkou Petrou Vodenkovou, který vznikl v rámci letního pobytu - kurzistů - romských novinářů, u nás v Českém západě. Více

>>>
Český západ » Článek

V Dobré Vodě proběhla druhá letošní veřejná brigáda 

 

Dobrá Voda // Toužím // Karlovarský kraj
V sobotu 8. 8. 2015 proběhla v Dobré Vodě druhá letošní veřejná brigáda

 

V sobotu 8. 8. 2015 proběhla v Dobré Vodě druhá letošní veřejná brigáda. Zúčastnilo se jí přes 50 osob. Účelem akce bylo zhotovit a v blízkosti komunitního centra Českého západu o.p.s. instalovat pódium, ale nezůstalo jenom u něj.
Ráno od 9.30 hodin se brigádníci zapisovali do skupin, podle toho, které aktivitě se chtěli věnovat. V nabídce byla úprava živého plotu, natírání, úprava bylinkové zahrady, úklid sutě u špýcharu, úklid za panelákem a čištění altánu s rumpálem. Jedna skupina se věnovala pódiu, které bylo hlavním tématem brigády. Vlastní skupinku, kterou zaujalo hlavně natírání, vytvořily i děti. Nezahálely ale ani ženy v kuchyni a v tom horku připravovaly pro brigádníky oběd – polévku a kuře s bramborem. Průběžně je také zásobovaly studenou vodou. Na práci i následný úklid dohlíželi šéfové skupin.
Po 14. hodině došlo ke slavnostnímu „otevření“ pódia za přítomnosti přihlížejících i milých hostů z kláštera Nový Dvůr. Proslovu se ujal zastupující ředitel Českého západu, o.p.s. Bc. Ladislav Lego, který vyzdvihl význam těchto aktivit a poděkoval brigádníkům. Díky zopakoval a podporu vyjádřil také bývalé ředitelce instituce Mgr. Evě Halbrštátové, která ze zdravotních důvodů ze své funkce před několika dny odstoupila a požádala o řízení Českého západu právě předsedu správní rady.
Na závěr slavnostního ukončení brigády se na pódiu tančilo a zpívalo. Český západ také při této příležitosti navštívily kolegyně z nadace Via, která stavbu pódia financovala. Z příspěvku Úřadu vlády byla hrazena vlastní brigáda.
 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje