Český západ, o.p.s.

27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
13.3.2017

Od ledna 2017 realizujeme nový projekt Cesta k rovnocennému vzdělávání podpořený Nadací Albatros. Jeho cílem je podpořit děti, žijící v sociálně vyloučených lokalitách, v jejich předškolní přípravě, ale také pro ně zajistit individuální podporu a odbornou pomoc tam, kde je to potřeba. Součástí projektu budou i volnočasové aktivity pro tuto skupinu dětí. Novinkou v naší činnosti bude například zprostředkování pravidelné hipoterapie pro čtyři vytipované děti. Více o projektu....

 

>>>
2.3.2017

Představujeme Vám rozhovor s naší ředitelkou Petrou Vodenkovou, který vznikl v rámci letního pobytu - kurzistů - romských novinářů, u nás v Českém západě. Více

>>>
Český západ » Článek

Česká síťovka se šije také v Českém Západě

V šicí dílně Českého západu se šijí tašky pro Českou síťovku. Ženy z Dobré vody budou také spolupracovat s Českou síťovkou na výrobě nových, 100% ručně vytvořených síťovek z biobavlny. Druhý dubnový týden proběhl malý workshop a zaučování, kde vznikly první ukázky "dobrovodské síťoviny".

Spolupráce České síťovky a Českého západu byla zahájena v roce 2015. Karolína Pechová a Eva Ware hledaly nějakou šicí dílnu k navázání spolupráce, protože chtěly rozšířit výrobu o nové druhy tašek. „Hledali jsme chráněnou nebo jinou šicí dílnu, která pomáhá lidem se sníženou možností pracovního uplatnění, kde by se mohly šít naše nové tašky. Narazily jsme na textilní dílnu Českého západu, líbily se nám její výrobky a také jsme na ni slyšely samé dobré reference.  To nás utvrdilo v tom, že to bude u vás fajn.“ Popisuje Eva Ware, jak se „síťovka“ do Českého západu dostala a dodává: „s dosavadní spoluprací jsme velmi spokojené, ženy jsou moc šikovné.

Šicí dílna Českého západu se především zaměřuje na ruční textilní výrobu z přírodních materiálů (len, bavlna). Pracujeme na zakázkách pro velké firmy, ale šijeme též praktické a profesionální výrobky pro každého. To vše většinou na průmyslových šicích strojích. „ S Českou síťovkou jsme začali spolupracovat v loňském roce, dostáváme od nich strojovou síťovinu, kterou sešíváme do tašek. Na nové tašky se těším, budou celé vyráběné ručně, což chce velkou zručnost i trpělivost.“ komentuje spolupráci Bohunka Klabanová, vedoucí šicí dílny.

Na fotografie z workshopu prvních ručních síťovek se můžete podívat na našem FB.

 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje