Český západ, o.p.s.

13.7.2017

Ve dnech 10.6. – 20.6. 2017 se tři pracovníci organizace Český západ o.p.s. vypravili na tréninkový kurz pro pracovníky neziskových organizací zaměřený na práci s romskou mládeží. Akce byla realizována v rámci programu Erasmus +, který umožňuje vzdělávání i lidem, kteří jsou již v praxi. Organizační zajištění akce bylo v rukou  české neziskové organizace Tmelník o.s. Tato organizace zajišťuje velké množství aktivit pro mladé od 13 let, a to nejen v okolí Mělníka, ale díky partnerům i jinde, včetně zahraničí. Většinou se jedná o aktivity financované z programů EU. Mezi zúčastněnými byli nejen rumunští, ale i srbští, makedonští, italští, polští a čeští pracovníci neziskových organizací. Kurz probíhal v rumunském Banátu ve vesničkách Milcoveni a Berlište. Přičemž druhá z nich je obcí s poměrně početnou romskou komunitou   čítající asi 20 – 25 romských rodin. Mladí dobrovolníci, kteří tvořili převážnou část účastníků akce, měli možnost kromě načerpání spousty informací z historie i kultury Romů a teoretických informací o práci v komunitě, tyto své poznatky ověřit v praxi přímo při kontaktu s místními obyvateli. I když čas na práci v místě konání byl vzhledem k délce pobytu krátký, podařilo se navázat první kontakty a zrealizovat drobné seznamovací aktivity, které mohou účastníci přenést do svých neziskových organizací a díky tomu dále pokračovat v práci s komunitou tak, jak v Rumunsku začali. Z pohledu naší organizace bylo velkým přínosem především to, že došlo k navázání kontaktů se zahraničními organizacemi, které pracují s Romy a také s romskými představitel, kteří se snaží pracovat s Romy i pro Romy na mezinárodní úrovni. Doufáme, že se staneme součástí těchto mezinárodních aktivit, protože tato spolupráce může být mimo jiné velmi dobrým způsobem, jak podpořit u mladých jejich sebevědomí a chuť vzdělávat se.  

 

 

>>>
1.6.2017

K našim 15. narozeninám, které celý rok slavíme, jsme se rozhodli nadělit si nové webové stránky. V tuto chvíli tedy na těchto stránkách nepřibývají nové příspěvky ani aktualilty, vše se rozeběhne nově! Snad již brzy!

>>>
27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
Český západ » Fotogalerie » Fotografie v tiskové kvalitě

Fotografie v tiskové kvalitě

 

Tato fotogalerie obsahuje fotografie v tiskové kvalitě, které jsou k dispozici médiím společně s tiskovými zprávami našeho sdružení. Jednotlivé fotografie však není možné používat k jinému účelu bez souhlasu Českého západu a uvedení jejich autora. Děkujeme za pochopení.

 

cesky-zapad-kurz-anglictiny.jpg cesky-zapad-den-deti-v-dobre-vode2007.jpg cesky-zapad-den-deti-v-dobre-vode2008.jpg cesky-zapad-den-otevrenych-dveri-2006.jpg cesky-zapad-pristresek-pro-cestujici-v-dobre-vode.jpg cesky-zapad-hudebni porad.jpg cesky-zapad-odpoledni-klub-v-touzimi-foto-j.hubatka.jpg cesky-zapad-terenni-socialni-prace-foto-j.hubatka.jpg cesky-zapad-jeden-svet-dilna.jpg cesky-zapad-kurz-jak-si-hledat-praci.jpg cesky-zapad-kurz-prace-s-pocitacem.jpg cesky-zapad-letni-festival-tancu-khamoro.jpg cesky-zapad-pleteni-kosiku.jpg cesky-zapad-posilovna-v-dobre-vode.jpg cesky-zapad-prolizka.jpg cesky-zapad-prohlidka-dilny-domova-pramen.jpg cesky-zapad-tanecni-krouzek.jpg cesky-zapad-rozkvetly-panelovy-dum-v-dobre-vode.jpg cesky-zapad-soutez-o-nejhezci-rozkvetle-okno.jpg cesky-zapad-stankovy-prodej-v-plzni.jpg cesky-zapad-stavba-parkoviste-v-dobre-vode.jpg cesky-zapad-svatek-sousedu-v-dobre-vode.jpg cesky-zapad-svatek-sousedu-v-dobre-vode-2008.jpg cesky-zapad-tanecni-soubor-z-dobre-vody.jpg cesky-zapad-taska-z-jutove-tkaniny.jpg cesky-zapad-tkalcovsky-stav.jpg cesky-zapad-stankovy-prodej-v-plzni2.jpg cesky-zapad-volby-osadni-vybor.jpg cesky-zapad-web.jpg cesky-zapad-kurz-peceni.jpg cesky-zapad-malovani-na-hedvabi.jpg cesky-zapad-soutez-o-nejkrasnejsi-okno2008.jpg cesky-zapad-dobrovolnice-cez.jpg cesky-zapad-lentilkovy-den-foto-patrik-priesol.jpg cesky-zapad-vystoupeni-tanecniho-krouzku.jpg cesky-zapad-putovani-k-zivemu-betlemu2008.jpg cesky-zapad-odpoledni-klub-u-pocitace.jpg Společně v DV - porada.jpg cesky-zapad-verejne-planovaci-setkani.jpg cesky-zapad-veseni-budek.jpg cesky-zapad-textilni-dilna.jpg cesky-zapad-cesta-do-cirkusu.jpg cesky-zapad-verejne-planovaci-setkani2.jpg cesky-zapad-svatek-sousedu-2009.jpg cesky-zapad-spolecne-v-dobre-vode-prvni-brigada.jpg cesky-zapad-podekovani-vdv.jpg cesky-zapad-dokoncovani-zakladniho-vzdelani.jpg Planovana-podoba-arealu-komunitniho-centra.jpg cesky-zapad-druha-verejna-brigada.jpg cesky-zapad-skautske-souteze.jpg cesky-zapad-treti-verejna-brigada.jpg cesky-zapad-vyrobky-textilni-dilny.jpg cesky-zapad-ministr-Kocab-a-vybor.jpg cesky-zapad-sazeni-ziveho-plotu.jpg cesky-zapad-panelovy-dum-v-DV.jpg cesky-zapad-sesta-brigada.jpg cesky-zapad-slavnostni-otevreni.jpg Novy_ automobil_od SUJB.jpg cesky-zapad-hejtman-v-Dobre-Vode.jpg cesky-zapad-kurzy-keramiky.jpg cesky-zapad-kurz-strojoveho-siti.jpg cesky-zapad-tanecni-soubor.jpg cesky_zapad_skautske_souteze_2010.jpg cesky-zapad-otevreni-dilen.jpg cesky_zapad_Svatek_sousedu_2011_Dobra_Voda.jpg cesky_zapad_tepla_tanci_2011.jpg cesky-zapad-festival-2011.JPG cesky_zapad_textilni_dilna.jpg cesky_zapad_Ralf_Ducamp_2zleva_foto_Lucie_Polakova.jpg cesky_zapad_Plnime_prani.jpg cesky_zapad_kurz_komunit_prace_foto_Jana_Kosova.jpg cesky_zapad_mgr_eva_halbrstatova.jpg Cesky_zapad_beneficni_ples_(foto_Eva_Haunerova).jpg cesky_zapad_ferova_snidane_2013.JPG cesky_zapad_metodika_kom_prace_obalka.jpg cesky_zapad_trikralova_sbirka_2013.jpg

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje