Český západ, o.p.s.

27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
13.3.2017

Od ledna 2017 realizujeme nový projekt Cesta k rovnocennému vzdělávání podpořený Nadací Albatros. Jeho cílem je podpořit děti, žijící v sociálně vyloučených lokalitách, v jejich předškolní přípravě, ale také pro ně zajistit individuální podporu a odbornou pomoc tam, kde je to potřeba. Součástí projektu budou i volnočasové aktivity pro tuto skupinu dětí. Novinkou v naší činnosti bude například zprostředkování pravidelné hipoterapie pro čtyři vytipované děti. Více o projektu....

 

>>>
2.3.2017

Představujeme Vám rozhovor s naší ředitelkou Petrou Vodenkovou, který vznikl v rámci letního pobytu - kurzistů - romských novinářů, u nás v Českém západě. Více

>>>
Český západ » Tisková zpráva

Český západ zve veřejnost na besedu o rizicích podomního prodeje


verze ke stažení
Karlovarský kraj // Teplá, Toužim – Dobrá Voda // 30. 8. 2013
V Dobré Vodě u Toužimi se v úterý 3. září 2013 od 14.30 do 16 hodin uskuteční v místním komunitním centru beseda se zástupci společnosti Člověk v tísni o tom, jak se bránit nekalým praktikám některých podomních prodejců, prodejců energií a telefonních operátorů. Akce je otevřena všem zájemcům z řad veřejnosti a je zdarma. Akci pořádá občanské sdružení Český západ, které působí v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku, ve spolupráci se společností Člověk v tísni, o.p.s.

„Beseda se zaměří na rizika podomního prodeje, který se v poslední době objevuje stále častěji i v lokalitách, kde působíme,“ představuje program besedy Mgr. Eva Halbrštátová, výkonná ředitelka organizace Český západ, která akci organizuje. „Tito obchodníci s nejrůznějšími produkty, prodejci energií či telefonní operátoři často zákazníkům zatajují důležité informace, využívají nátlak a svým „příjemným“ manipulativním chováním zakrývají mnohdy podvodné a nemorální praktiky. Lidé pak často tomuto nátlaku podlehnou a teprve zpětně si uvědomí, že prodejcům naletěli a nákup nebyl tak výhodný, jak se zprvu jevil. Proto organizujeme tuto besedu, aby lidé věděli, jak se proti takovýmto prodejcům bránit a co je možné dělat, když je již smlouva podepsaná,“ doplňuje Eva Halbrštátová.

Podomní prodejci se často zaměřují na skupiny obyvatel, které špatně odolávají nátlaku a manipulaci při prodeji. Jedná se zvláště o seniory, lidi s nižším vzděláním a obyvatele sociálně vyloučených lokalit, kteří se pak často dostávají do dluhové spirály, ze které se bez pomoci jen stěží dostávají.

Český západ poskytuje lidem ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku (Dobrá Voda, Nová Farma, Poutnov, Horní Poutnov, Služetín, Pěkovice, Křepkovice, Hoštěc, Mrázov) sociální služby a pomáhá jim řešit jejich nepříznivé životní situace zejména v oblasti zaměstnávání, vzdělávání, bydlení a kontaktu s majoritou. Český západ dále provozuje vlastní textilní a keramickou dílnu, jejichž výrobky nabízí v internetovém obchodě www.eshop.cesky-zapad.cz. Více informací o činnosti organizace lze získat na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz.

 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje