Český západ, o.p.s.

27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
13.3.2017

Od ledna 2017 realizujeme nový projekt Cesta k rovnocennému vzdělávání podpořený Nadací Albatros. Jeho cílem je podpořit děti, žijící v sociálně vyloučených lokalitách, v jejich předškolní přípravě, ale také pro ně zajistit individuální podporu a odbornou pomoc tam, kde je to potřeba. Součástí projektu budou i volnočasové aktivity pro tuto skupinu dětí. Novinkou v naší činnosti bude například zprostředkování pravidelné hipoterapie pro čtyři vytipované děti. Více o projektu....

 

>>>
2.3.2017

Představujeme Vám rozhovor s naší ředitelkou Petrou Vodenkovou, který vznikl v rámci letního pobytu - kurzistů - romských novinářů, u nás v Českém západě. Více

>>>
Český západ » Tisková zpráva

Český západ zve veřejnost na putování k živému Betlému v Dobré Vodě

 

verze ke stažení

Karlovarský kraj // Teplá, Toužim – Dobrá Voda // 16. 12. 2013
Organizace Český západ zve všechny lidi dobré vůle do Dobré Vody u Toužimi na již tradiční putování k živému Betlému. Na společnou pouť po stopách vánočního příběhu Josefa a Marie se vydá průvod od komunitního centra Českého západu ve čtvrtek 19. prosince v 17 hodin.

„Na putování každoročně zveme nejen obyvatele Dobré Vody, ale i naše přátele, příznivce, spolupracovníky a všechny lidi dobré vůle,“ přibližuje událost výkonná ředitelka Českého západu Eva Halbrštátová. „Akce začíná před místním komunitním centrem, kde si nejdříve společně naladíme hlasy pro zpívání koled a pak se vydáváme na krátkou pouť vesnicí a blízkým okolím. Cestu nám budou osvětlovat děti rozzářenými lucerničkami. Naším cílem bude Betlém, kde v kruhu kolem svaté rodiny společně zazpíváme koledy na oslavu narození Ježíše a pomodlíme se. Celým večerem nás bude provázet P. Martin Sedloň, OMI,“ doplňuje Halbrštátová.

Během podvečera nebude chybět ani vánoční cukroví, voňavý čaj a svařené víno a možná i nějaké další překvapení. Putování se každoročně účastní například bratři trapisté z nedalekého kláštera v Novém Dvoře, bratři premonstráti z kláštera v Teplé a další milí hosté. Všem, kteří se chystají akce zúčastnit, je doporučeno, aby se teple oblékli a obuli, protože celá akce se koná venku pod širým nebem. Předpokládaný konec akce je kolem 19. hodiny.

Český západ poskytuje lidem ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku (Dobrá Voda, Nová Farma, Poutnov, Horní Poutnov, Služetín, Pěkovice, Křepkovice, Hoštěc, Mrázov) sociální služby a pomáhá jim řešit jejich nepříznivé životní situace zejména v oblasti zaměstnání, vzdělávání, bydlení, zdravotní péče a kontaktu s majoritou. Český západ podporuje rodiny s dětmi v tom, aby děti úspěšně zvládaly školní docházku. Organizace dále provozuje v Teplé vlastní textilní dílnu, kde pracují lidé, kteří byli dlouhodobě nezaměstnaní. Výrobky dílen je možné zakoupit v internetovém obchodě www.eshop.cesky-zapad.cz. Více informací o činnosti organizace lze získat na www.cesky-zapad.cz.
 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje