Český západ, o.p.s.

13.7.2017

Ve dnech 10.6. – 20.6. 2017 se tři pracovníci organizace Český západ o.p.s. vypravili na tréninkový kurz pro pracovníky neziskových organizací zaměřený na práci s romskou mládeží. Akce byla realizována v rámci programu Erasmus +, který umožňuje vzdělávání i lidem, kteří jsou již v praxi. Organizační zajištění akce bylo v rukou  české neziskové organizace Tmelník o.s. Tato organizace zajišťuje velké množství aktivit pro mladé od 13 let, a to nejen v okolí Mělníka, ale díky partnerům i jinde, včetně zahraničí. Většinou se jedná o aktivity financované z programů EU. Mezi zúčastněnými byli nejen rumunští, ale i srbští, makedonští, italští, polští a čeští pracovníci neziskových organizací. Kurz probíhal v rumunském Banátu ve vesničkách Milcoveni a Berlište. Přičemž druhá z nich je obcí s poměrně početnou romskou komunitou   čítající asi 20 – 25 romských rodin. Mladí dobrovolníci, kteří tvořili převážnou část účastníků akce, měli možnost kromě načerpání spousty informací z historie i kultury Romů a teoretických informací o práci v komunitě, tyto své poznatky ověřit v praxi přímo při kontaktu s místními obyvateli. I když čas na práci v místě konání byl vzhledem k délce pobytu krátký, podařilo se navázat první kontakty a zrealizovat drobné seznamovací aktivity, které mohou účastníci přenést do svých neziskových organizací a díky tomu dále pokračovat v práci s komunitou tak, jak v Rumunsku začali. Z pohledu naší organizace bylo velkým přínosem především to, že došlo k navázání kontaktů se zahraničními organizacemi, které pracují s Romy a také s romskými představitel, kteří se snaží pracovat s Romy i pro Romy na mezinárodní úrovni. Doufáme, že se staneme součástí těchto mezinárodních aktivit, protože tato spolupráce může být mimo jiné velmi dobrým způsobem, jak podpořit u mladých jejich sebevědomí a chuť vzdělávat se.  

 

 

>>>
1.6.2017

K našim 15. narozeninám, které celý rok slavíme, jsme se rozhodli nadělit si nové webové stránky. V tuto chvíli tedy na těchto stránkách nepřibývají nové příspěvky ani aktualilty, vše se rozeběhne nově! Snad již brzy!

>>>
27.3.2017

Je jaro, něco nového končí a něco začíná. Lidé do Českého západu přicházejí a také odcházejí. Rozšiřujeme naše služby, realizujeme nové projekty, a proto všechno také hledáme nové posily. V současné době stále hledáme NOVĚ vedoucího pracovníka pro tým sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Přidejte se k nám!

 

>>>
Český západ » Tisková zpráva

Fotbalový turnaj upozorní na to, že diskriminace nemá (nejen) ve sportu místo

 

verze ke stažení
Karlovarský kraj / Toužim – Dobrá Voda, Teplá / 20. 10. 2014
Nezisková organizace Český západ, o.p.s., se ve dnech 21. a 22. října připojuje k mezinárodní antidiskriminační kampani Týdny fotbalových fanoušků (Football People weeks). Do ní se zapojuje tento měsíc tisíce evropských fotbalových týmů různé velikosti a významu, aby společně vyjádřily odmítavý postoj vůči diskriminaci. Organizace FARE network přizvala do kampaně týmy z více než 40 zemí, aby společně odmítly diskriminaci a společně oslavovaly rozmanitost ve hře.

Organizace Český západ a FARE network věří, že fotbal, jako nejoblíbenější sport na světě, patří všem lidem a může pomáhat překonávat překážky mezi nimi. Fotbal může pomáhat vytvářet velkou rodinu fotbalových fanoušků, kde diskriminace nemá své místo.

V období od 9. do 23. října se do ní zapojí amatérské i profesionální fotbalové týmy, včetně národních reprezentačních týmů, které budou hrát kvalifikační zápasy na EURO 2016, aby oslovili své fanoušky po celém světě.

Ve středu 22. října Český západ organizuje ve sportovní hale v Toužimi fotbalový turnaj  „Football People - Fotbal dětem“ pro chlapce ve věku 13 až 18 let. V čase od 8 do 12 hodin zde bude o poháry soupeřit několik týmů ze základních škol a učilišť z Toužimi a okolí. V úterý 21. října od 16 hodin navíc zveme všechny zájemce na doprovodnou akci Korálkování do Dobré Vody u Toužimi, kde se v komunitním centru Českého západu uskuteční tvořivá dílna, při které si malí i velcí mohou vyrobit šperky z korálků a hmoty FIMO. Obě akce jsou otevřeny veřejnosti a jsou zdarma.

„Očekáváme přes 2000 různých aktivit upozorňujících na problematiku diskriminace a sociálního vyloučení (nejen) ve sportu. Tyto akce mají napomoci  rozšířit rodinu fotbalových fanoušků, kteří diskriminaci odmítají. Jsme rádi, že spolupracujeme s Českým západem na rozšíření myšlenek kampaně v České republice a Karlovarském kraji,“ řekl ředitel FARE network Piara Powar.

Eva Halbrštátová, ředitelka Českého západu doplňuje: „Zapojili jsme se do kampaně, protože je nám myšlenkově blízká. I my se snažíme v naší práci upozorňovat na to, že diskriminace a sociální vyloučení nemá mít ve společnosti místo.“

Více informací o kampani Týdny fotbalových fanoušků (Football people weeks) můžete najít na internetových stránkách www.farenet.org a www.cesky-zapad.cz, na Twitteru https://twitter.com/farenet nebo Facebooku www.facebook.com/farenetwork.

Český západ poskytuje lidem ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku (Dobrá Voda, Nová Farma, Poutnov, Horní Poutnov, Služetín, Pěkovice, Křepkovice, Hoštěc, Mrázov) sociální služby a pomáhá jim řešit jejich nepříznivé životní situace zejména v oblasti zaměstnání, vzdělávání, bydlení, zdravotní péče a kontaktu s majoritou. Český západ podporuje rodiny s dětmi v tom, aby děti úspěšně zvládaly školní docházku. Organizace dále provozuje v Teplé vlastní textilní dílnu, kde pracují ženy, které byly dlouhodobě nezaměstnané. Výrobky dílen je možné zakoupit v internetovém obchodě www.eshop.cesky-zapad.cz. Více informací o činnosti organizace lze získat na www.cesky-zapad.cz.
 

 

Podporují nás: EU MPSV Nadační fond Znovuzrození Úřad práce Karlovy Vary Nadace ČEZ Úřad vlády ČR Karlovarský kraj Projekty OP LZZ >>>.

© Český západ, o.p.s. | design: AtelierPelc | realizace: Plus-Design.cz | přihlásit |

NAVRCHOLU.cz

Poskytujeme sociální služby

Ethnic Friendly zaměstnavatel

Český západ - Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Ocenění Gypsy Spirit

Ocenění Gypsy Spirit 2009 pro Český západ

Poděkování Výboru dobré vůle

Poděkování Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje

Asociace Nevládních Neziskových Aktivit Karlovarského Kraje